Vrany sa naladili na Prešov triumfom nad Zámkami, zažiaril mladý Antl

Aj po siedmom vystúpení hádzanárov Košice Crows v extralige platí, že nováčik je stále nezdolaný. Zverenci trénerskej dvojice Radoslav Antl st. – Patrik Hruščák zvíťazili nad Novými Zámkami 34:26 a spoločne s majstrovským Prešovom sa tak naďalej vyhrievajú na čele tabuľky.

Foto

Jakub Majirský v gólovom zakončení / KOŠICE ONLINE

„Nebol to optimálny výkon, ale vyhrali sme celkom presvedčivo. Priebeh bol vyrovnanejší a vieme, aké chyby sme urobili. Teraz ich musíme odstrániť a pripraviť sa lepšie na Prešov,“ zhodnotil víťazstvo nad Zámkami tréner Radoslav Antl starší, ktorý označil za hráčov zápasu brankára Mateja Vernarského a svojho syna Radka.

V tomto prípade sa však o protekčnom hodnotení hovoriť nedá. Antl junior totiž premenil desať z jedenástich streleckých pokusov a stal sa tak najlepším strelcom zápasu.

„Napriek tomu nemám zo zápasu najlepší pocit. Hlavne zo začiatku sme nepočúvali otcove pokyny, ale potom sme sa našťastie chytili a zvládli sme to. To, že mi to takto padalo, ma to celkom teší. Musím sa poďakovať otcovi, ktorý si so mnou pred zápasom sadol a prezradil ma, čo na skúseného brankára Meluša platí. Upozornil ma napríklad na to, že dáva dole ruky a dvíha nohy. Preto som ho prekonal aj „lámačkou“ ponad hlavu,“ prezradil strelecký hrdina zápasu. So svojim otcom doma rozoberajú každý výkon, no prvé hodnotenie prebehlo už v šatni. „Tentoraz ma pochválil a debata o zápase so Zámkami tak asi bude celkom príjemná.“

Výkon mladého krídelníka Crows zaujal aj bývalého trénera Košíc Jiřího Shejbala. „Ja som stále kritický a poviem teda, že prvých pätnásť minút to bolo zle. Potom sa však rozchytal brankár Vernarský a zaujali aj mladé krídla, ktoré sa zhostili svojej úlohy veľmi dobre. Boli tam chybičky v obrannej fáze, ale v útoku podali obaja výborné výkony,“ ohodnotil prejav krídel Radoslava Antla mladšieho a 20-ročného Jakuba Majirského. Ten pomohol k víťazstvu štyrmi gólmi.

„Začiatok bol ťažký a nevedeli sme sa do toho dostať. Postupom času sme však výsledok otočili a ukázali sme svoje kvality. Z mojej strany je stále čo zlepšovať, ale teší ma víťazstvo,“ vyslovil sa mladučký Majirský, ktorý si v súbojoch so skúseným, vyše dvojmetrovým, brankárom Michalom Melušom viedol ako skúsený harcovník. „Mal som pred ním rešpekt, pretože je to obrovský a skúsený brankár. Tréner mi však radil, aby som to točil na bližšiu tyč a keď to tam padlo, tak som pocítil obrovskú eufóriu zo strany publika. Také veci tešia a povzbudzujú do ďalšej práce.“

Galéria k článku

Výkony mladých krídel pomohli nahradiť absenciu maróda Romana Pechu a predstavujú dobrý signál aj z pohľadu očakávaného odchodu Tomáša Urbana do Nemecka.

„Jeho kvality dosiahnuť nemôžem, ale robím všetko preto, aby som sa zlepšoval. A pomáhajú mi v tom aj jeho skúsenosti. Radil mi pri streľbe i bránení a cítim jeho silnú podporu,“ vyslal slová vďaky na adresu Urbana Majirský.

Po zvládnutom súboji proti Novým Zámkom teraz Košičania preorientujú svoju pozornosť na šláger šlágrov. V stredu ich totiž čaká prvé derby v prešovskej Tatran Handball aréne.

„Máme málo času na prípravu, ale počas dvoch tréningov sa skúsime pripraviť čo najlepšie. Máme nejaké zranenia a chorých hráčov. Uvidíme teda, v akom zložení tam pocestujeme. Určite však chceme zabojovať a potrápiť veľkého favorita. Prešov doma body nepúšťa, ale je to derby a ja by som si veľmi prial, aby si obe strany zachovali doterajšiu neporaziteľnosť. Som však realistom a viem, že to bude ťažké,“ skonštatoval pred súbojom krajských miest tréner Radoslav Antl.

Na priamy súboj o prvé miesto sa teší aj prešovský odchovanec Jakub Majirský. „Je to môj domáci klub, v ktorom som hrával a bude to teda zaujímavé. Musíme tam hlavne bojovať a verím, že zabojujeme o víťazstvo. Pre mňa to bude jednoducho zápas srdcovka a rád by som im ukázal, že som prišiel do klubu, ktorý môže Tatranu konkurovať.“

A ako vidí situáciu pred očakávaným derby Jiří Shejbal? „Pokiaľ bude tím Crows v plnom zložení a všetci podajú optimálny výkon, tak by sa tam mohlo udiať nejaké prekvapenie. Prešov má však natrénovanejší a kvalitnejší káder. Bude to rýchla hádzaná a Košice to musia vydržať kondične.“

Košice Crows – MHC Štart Nové Zámky 34:26 (16:13)
Najviac gólov: Antl ml. 10, Hruščák, Hriňák po 6 – Tschur 11/6, Rakatynec 4.

Rozhodovali: Bačík, Klimko, vylúčení: 3:6, 7 m hody: 3/0 – 6/6, 300 divákov