Posily zabrali, pribudli kilá. Víťazný vstup hádzanárov Crows

Domáca neporaziteľnosť hádzanárov Košice Crows trvá. Po ultra krátkej letnej príprave mal tréner Radoslav Antl pred úvodným zápasom sezóny proti Šali menšie obavy, no jeho zverenci zabrali naplno a počas celého stretnutia neprehrávali ani na okamih.

Foto

Hrajúci prezident Maroš Šiška v gólovom zakončení / KOŠICE ONLINE

„Vrany“ vyleteli do sezóny výborne a hneď v úvode sa ujali vedenia 3:0 a 4:1. V bránke hostí potom nastala zmena a pár dobrých zákrokov Christophera Baka vrátilo Slovan do hry.

„Nový brankár dodá vždy impulz. Niečo pochytal, ale potom sme sa s ním vysporiadali,“ rozhovoril sa brankár tímu Crows Michal Shejbal.

Košičania vyhrali prvý polčas 10:9 a v druhom navýšili svoj náskok až na päť gólov. Húževnatý súper však hrýzol až dokonca.

„Ušli sme im a do hry sme ich vrátili vlastnou blbosťou. Našťastie sme to dobojovali. Zápas to bol dobrý, vyhrali sme a keďže prišli aj diváci, môžeme byť spokojní. V závere sme sa trochu vytrápili, ale po takej dlhej zápasovej pauze sa to dalo čakať. Podstatné sú body do tabuľky,“ pokračoval Shejbal.

Galéria k článku

Spokojnosť so zvládnutou premiérou konštatoval aj hrajúci prezident klubu Maroš Šiška. V prvom polčas mlčal, no po prestávke potiahol svoj tím šiestimi gólmi.

„Nebola to nejaká zmena taktiky. Jednoducho som sa ocitol v pozíciách a našťastie som ich premenil,“ pousmial sa robustný pivot. „Nebolo to však zďaleka iba o mne. Zabrali všetci chlapci a vynikajúci výkon podal Miško Shejbal. Potvrdil, že je to určite jeden z najlepších brankárov na Slovensku.“

„Nie je dôležité, kto zabral najviac,“ nadviazal Shejbal. „Podstatné sú body do tabuľky. Na konci sezóny sa totiž nikto nebude pýtať na výkon z prvého zápasu. Dôležitá bude tabuľka. Toto víťazstvo sme potrebovali pre psychickú pohodu aj pre nakopnutie sa do sezóny. Máme prvé body a ideme do Modry.“

Foto

Michal Shejbal bol výraznou oporou tímu Crows / KOŠICE ONLINE

Pre medzinárodne ostrieľaného brankára išlo o návrat do rodného mesta po dlhých rokoch strávených na zahraničných palubovkách. „V tejto hale väčšina z nás vyrastala a cítil som sa teda dobre. Doma je doma. Aj počas mojich zahraničných pôsobísk som si sem chodil sem-tam zatrénovať, ale zápas som tu odohral po vyše desiatich rokoch. Bolo to teda špeciálne a zaujímavé.“

V rámci obrany pomahala Michalovi aj robustná obrana, ktorej pevnosť zvýšili príchody „vysokotonážnych“ borcov Alexandra Ivanova a Michala Capíka.

„Keď sa už nehýbu, tak aspoň zaberú veľa miesta,“ rozosmial sa Shejbal. Michal Šiška v tejto súvislosti nadviazal: „Získali sme potrebné kilá. Šani Ivanov bol s nami od začiatku, ale pre pracovné povinnosti nemal toľko času na tréningy. Reálne však od nás nikdy neodišiel. Miška Capíka poznám už dlhé roky a tak som mu zavolal, či nám nepomôže. Určite nám pomohol.“

Víťazný vstup do sezóny by mal mať na tím Crows blahodárny účinok.

„Víťazstvo je veľmi dôležité. Možno nám aj uľahčí oslovovanie sponzorov. Po troch týždňoch prípravy sme otvorili sezónu víťazstvom a presne toto sme potrebovali,“ zdôraznil Maroš Šiška.

V druhom kole sa Košičania predstavia na palubovke Modry. „Nebude to ľahký súper, ale pôjdeme tam vyhrať.“

Košice Crows – HKM Slovan Šaľa 27:24 (10:9)
Najviac gólov: Hruščák 9/4, Šiška 6 – Polák 7/3, Melnyk, Michniewicz, Magdolen a Bogár po 4. Rozhodoval: Palovčák, 7 m hody: 4/4 – 3/3, vylúčení: 3:1

ZDROJ: Košice Online