Majný servíroval utopence, Hájnik zlomil Pátroviča, Ľoch čaká na chladnejšiu vodu

Hádzanári Košice Crows ukončili tohtoročný extraligový program víťazstvom 27:19 nad bratislavským ŠKP a svoju tabuľkovú stratu na druhú Považskú Bystricu znížili na dva body.

Foto

Erik Ľoch vo svojom typickom zakončení / KOŠICE ONLINE

„Nebolo to až také jednoznačné,“ upozornil pivot Erik Ľoch, ktorý prispel k poslednej výhre roka šiestimi gólmi. „Bratislava má kvalitné družstvo, ktoré je mladé, ale zohraté. Doma porazili Šaľu a aj s nami sa dlho držali. Prvý polčas sme vyhrali len o tri góly a dlho sme tak museli hrať v základnej zostave. Nebolo to teda ľahké, ale tešíme sa z víťazného záveru roka.“

Košičania tak potvrdili doterajšiu domácu neporaziteľnosť a v hale Slavomíra Šipoša ešte od svojho založenia neprehrali ani jediný raz.

„Je to super a vo veľkej miere za to ďakujeme aj našim fanúšikom. Opäť ich prišlo veľa a výbornú atmosféru urobil aj fanklub. V hľadisku som videl aj viacerých hráčov pôsobiacich v zahraničí a pred všetkými sme sa chceli ukázať v dobrom svetle,“ skonštatoval Ľoch.

Skutočnú bodku za rokom 2019 však predstavovala až pozápasová tradícia servírovania utopencov, ktoré pre celý tím tradične pripravuje masér Jozef Majný. Obsah keramického súdka vyprázdnili športovci po intenzívnom zápase za pár minút.

„Utopence veru boli. Jožko sa vyštafíroval do svojej kuchárskej uniformy a jeho pochúťky boli opäť skvelé. Tentoraz sa však k tomu pridala aj nová cena a Maroško Hájnik dostal sošku Pátroviča. Dostal ju zaslúžene, veď ju krátko po prebratí aj zlomil. Je to jednoducho veľký talent. Urobíme z toho tradíciu a uvidíme, kto ho dostane o rok,“ rozosmial sa pivot tímu „vrán“.

Ak už však je reč o tradícii, tak tradíciou Erika Ľocha je zimné kúpanie v chladnej vode Jazera.

„Začal som s tým vlani v decembri a do vody som išiel prvýkrát vo februári. Pre regeneráciu je to skvelá vec a už som sa tešil na zimu. Minule som vyhecoval aj Tomáša Urbana, ale na môj vkus bolo teplo. Vonku bolo 10 a voda mala nejakých 6 stupňov. To už nebolo to pravé orechové. Verím teda, že konečne príde poriadna zima,“ nahodil šibalský úsmev košický hádzanár, podľa ktorého v tomto prípade platí – čím väčšia zima, tým lepšie. „Voda môže mať tuším najmenej dva stupne, inak je to už samozrejme ľad. Najkrajšie je, ak sa musíte prebíjať cez ľadovú krustu, aj keď potom už voda bolí a štípe. Tieto súčasné podmienky sú akurát tak na schladenie.“

Chladivý kúpeľ si plánuje vychutnať aj počas vianočných sviatkov. Chýbať však samozrejme nemôže ani pohoda v teple obývačky plnej najbližších.

„Vlani sme boli u rodičov manželky, teraz ideme k našim. Zatiaľ sa teda úspešne priživujeme a vyhýbame sa vareniu. Možno o rok,“ prezradil svoje sviatočné plány Erik Ľoch, ktorý sa zo všetkých dobrôt teší hlavne na rezne. „Ja totiž celý rok vyprážané veci nejem. Teraz si však vyprážané rezne a šalát určite doprajem.“

Čo sa týka vianočných darčekov, tak tam veľké prekvapenia nečaká. „S bratom si vždy povieme, čo si kúpime. Teraz som si teda objednal športové hodinky a squashovú raketu. Budú to teda veci, ktoré mi pomôžu pri športovej príprave,“ dodal vianočne naladený hádzanár Košice Crows Erik Ľoch.

Najbližší extraligový zápas čaká košických hádzanárov až 29. januára 2020, keď sa predstavia na palubovke Nových Zámkov.