Crows sa naladili na Tatran, triumf nad Zubří vystrieľal sedemnásťgólový Urban

Hádzanári tímu Košice Crows nelenili ani počas mesačnej zimnej prestávky a na blížiace sa derby proti Tatranu Prešov (25. január) sa naladili najlepším možným spôsobom. Do svojej domácej haly si totiž pozvali popredný tím českej extraligy zo Zubří a svojich fanúšikov potešili víťazstvom 26:25.

Foto

Tomáš Urban bol v súboji proti Zubří na nezastavenie / KOŠICE ONLINE

„Je to pre nás cenné a prestížne víťazstvo. Naša hra však nebola nejaká výnimočná a bolo cítiť, že máme po sviatkoch. Ja som sa vrátil z reprezentácie a chlapci trénovali sami. Musím ich však pochváliť za bojovnosť a ďakujem fanúšikom za podporu,“ skonštatoval spokojným tónom tréner Radoslav Antl.

Hrajúci prezident klubu Filip Fabišík priznal, že do zápasu proti Zubří vstupovali Košičania s malou dušičkou. „Zubří totiž predstavuje naozaj špičkového súpera z českej ligy. Celý tím však podali výborný výkon a veľmi ma teší udržanie domácej neporaziteľnosti. A teraz sa už tešíme na prestížny duel proti Prešovu.“

Určiť prvú hviezdu zápasu medzi Košicami a Zubří bolo tentoraz veľmi jednoduché. Z reťaze sa totiž odtrhol Tomáš Urban, ktorý nastrieľal až 17 z 26 gólov „vrán“.

„Povedzme si na rovinu – je to hráč, ktorý nemá na Slovensku čo hľadať a pokojne by mohol hrávať v zahraničí. Drží ho tu však rodina a cením si, že nám pomáha. Hlavne je to však stopercentný profesionál, ktorý pozdvihol náš tím na vyššiu úroveň,“ nešetril chválou na adresu Urbana Fabišík.

„Je to síce iba príprava, ale bol to dôležitý zápas. Budúci týždeň nás čaká prešov a potrebovali sme sa preto dobre pripraviť. Vyšlo nám to super a mne sa hralo naozaj dobre,“ pousmial sa samotný hrdina zápasu.

Košičania ukázali po sviatkoch veľmi slušnú formu a aj po prípravnom zápase proti českému extraligistovi platí, že v domácej hale ešte od svojho založenia neprehrali ani jeden zápas. Práve blížiaci sa derby zápas proti Prešovu však bude v tomto smere doposiaľ najťažšou výzvou.

„U nich sme dostali nakladačku a verím teda, že tentoraz budeme Tatranu minimálne vyrovnaným súperom,“ zaželal si Filip Fabišík a aj tréner Radoslav Antl verí, že 25. januára to bude vyzerať inak ako počas prvého vzájomného duelu v Tatran Handball Aréne. Vtedy totiž vyhrali Šarišania hladko 38:24. „Dúfajme, že to bude vyzerať inak ako v prvom zápase, ale Prešov je Prešov. Tatran je úplne inde ako celá liga. Skúsime ho však potrápiť.“

„Tam to bol výprask, ale neboli sme v plnej sile,“ upozornil T. Urban. „Myslím si, že ak budeme v stopercentnom stave, tak to môže vyzerať lepšie. Nechceme však šíriť hrdinské reči, pretože Tatran je naozaj na inej úrovni a bude jasný favoritom zápasu.“

Košičania ostávajú realistami a vedia, že zosadiť súčasný Tatran zo slovenského trónu je prakticky nemožné. Vo svojej nováčikovskej sezóne však atakujú hráči Crows najvyššie priečky tabuľky a vyzerá to tak, že s naplnením predsezónnych cieľov by nemali mať väčšie problémy.

„Pred sezónou sme si stanovili za cieľ prvú štvorku, ale teraz si trúfame na viac. Bolo by krásne, ak by sa nám podarilo dostať do finále a môcť sa popasovať s Prešovom. Urobíme preto všetko, ale čaká nás ešte veľa práce a súperi sú silní. Hlavne Považská Bystrica, ale prekvapiť môžu aj Nové Zámky či Šaľa,“ uzavrel Tomáš Urban.

Košice Crows Košice – Handball Club Zubří 26:25

Autor: KOŠICE ONLINE

zdroj: http://kosiceonline.sk